www.intealltid.se

Teknik – svåra grejor

5 kommentarer

En dam kommer mycket upprörd fram till kassan och vill reklamera en digitaltermometer som inte fungerar. Den visar 23,8 grader både ute och inne hela tiden, och hon hade minsann kontrollmätt med en annan termometer att det inte stämde.

Vi förklarade för henne att man måste stoppa i batterier och ta bort plastfilmen som sitter över displayen för att visa hur de digitala siffrorna ser ut.

Hon blev inte mycket gladare för det men tog i alla fall med sig termometern och gick.

1 hjärta 155 (klicka hjärtat för att gilla!)
Loading ... Loading ...

  Ort:

  Arbete: VARUHUS


mattias , 22 maj, 2009

  1. Dagens teknik :)

    Peter

    22 Maj 2009 at 11:28

  2. Haha underbart!

    Thezz

    22 Maj 2009 at 21:45

  3. …ehe…ehehe….ehehehahahahahahahahaha!!!!

    degbunke

    25 Maj 2009 at 13:52

  4. Thanks, good article.

    FredJouldd

    29 Maj 2009 at 2:10

  5. Hahahhahahha!! Jag har varit med om precis samma sak, fast då med en norrman. Han stormar in i butiken, fly förbannad, drämmer kartongen i disken och näst intill skriker, på väldigt grov norska ”DEN VISER JU BARE SAMME TEMPERATUR HELE TIDEN!!!” Jag kommer aldrig glömma hans min när jag tyst tog emot kartongen, plockade fram termometern ur den och drog av skyddsplasten! XD

    Emelie

    6 Jul 2010 at 23:43

Skriv en kommentar